Popis

Kukla Savage A40 je určena k ochraně očí a obličeje před jiskrami, rozstřikem kovu a nebezpečným zářením, které vznikají při svařování, dělení kovů plazmou, nebo broušení. Je vhodná pro všechny metody obloukového svařování. Díky 4 senzorům a vylepšené detekci oblouku je vhodná i pro TIG svařování nízkými proudy (od 5 A).

Samostmívací kazeta kukly je vyrábena za použití nejnovější technologie ADF, navíc díky technologii True Color poskytuje věrné barvy a vynikající výsledné vizuální vlastnosti. Kukla Savage A40 je svou funkčností, výkonem a pohodlím vhodná jak pro příležitostné svářeče, údržbu či montáže, ale i pro profesionální svářeče.

Ovládání

V momentě zapálení oblouku se samostmívací clona v průzoru kukly ztmaví během 0,07 milisekundy na předem nastavenou úroveň zatemnění DIN. Po ukončení svařování se clona automaticky vrací do světlého stavu DIN 4. Čas zesvětlení po zhasnutí oblouku lze plynule nastavit otočným ovladačem na vnitřní straně kazety v rozsahu 0,1 - 0,9 sekundy. Správné nastavení prodlevy je důležité například při bodování či stehování.

Potenciometrem na levé vnější straně kukly lze nastavit úroveň zatemnění v rozsahu DIN 9 - 13 v závislosti na svařovací metodě a velikosti svařovacího proudu. Otočným ovladačem na vnitřní straně kazety lze plynule nastavit citlivost optických senzorů v závislosti na světelných podmínkách okolního prostředí a velikosti svařovacího proudu.

Kukla dále umožňuje nastavení režimu WELDING (svařování) nebo GRINDING (broušení). V režimu broušení optické senzory nereagují a kukla je stále ve světlém stavu DIN 4. Přepínač režimů (GRIND BUTTON) je umístěn na potenciometru pro nastavení úrovně zatemnění na vnější straně kukly. Přepínač je velký, snadno dostupný a lze ho ovládat i v rukavicích.

Vlastnosti

 • Technologie True Color pro přirozené barvy
 • Průzor 100 x 50 mm
 • 4 optické senzory
 • Rozsah zatemnění DIN 9 - 13, ve světlém stavu DIN 4
 • Nastavitelná citlivost
 • Nastavitelný čas zesvětlení (0,1 - 0,9 s)
 • Reakční doba 0,07 ms (při teplotě +23 °C)
 • Přepínač režimů svařování/broušení na vnější straně
 • Napájení solárním článkem a baterií (bez možnosti výměny)
 • Ochrana celé tváře, nastavitelná poloha těžiště ve dvou osách
 • Nízká hmotnost – 490 g

Technické parametry

Typ Kukly: samostmívací
Optická kvalita: 1/1/1/2
Počet senzorů: 4
Rozměry průzoru: 100 x 50 mm
Ochrana před UV/IR zářením: 16 DIN
Zatemnění v základním stavu: 4 DIN
Zatemnění v aktivním stavu: 9 - 13 DIN
Ovládání zatemnění: zvenčí na kukle, plynulé
Ovládání citlivosti: uvnitř na kazetě, plynulé
Ovládání zpoždění (zesvětlení): uvnitř na kazetě, plynulé
Zapnutí/vypnutí: automatické
Režim broušení: ano
Napájení: solární článek + baterie (bez možnosti výměny)
Hmotnost: 0,490 kg