Přenosný jednofázový invertorový svařovací zdroj MIG/MAG se zabudovaným podavačem pro cívky 200mm. Zdroj CaddyMig C160i je určený pro svařování metodou MIG/MAG nelegovaných materiálů u menších svařenců a opravách a renovacích. Jednoduché ovládání a vysoký výkon poskytují vynikající kvalitu svařování po dlouhou dobu bez únavy. Je vynikající společník v krytých prostorách nebo při svařování venku.

Se zdrojem Caddy® Mig C160i nastavíte pouze tloušťku svařovaného materiálu a můžete začít svařovat. Teplejší nebo studenější lázeň může být nastavena regulátorem vneseného tepla. Obvody PFC zajišťují o 30 % vyšší výkon při stejné úrovni jištění. Zdroj Caddy Mig C160i je postaven na výkonném invertorovém zdroji. Uvnitř je zabudovaný podávací mechanismus včetně prostoru pro cívku s přídavným svařovacím materiálem.

Společnost ESAB představila nový doplněk své populární řady svařovacích zdrojů Caddy®, a sice Caddy® Mig C160i, který je optimalizován pro svařování nízkouhlíkové oceli drátem o průměru 0,8 mm. Tento kompaktní, lehký (11,4 kg) a robustní svařovací zdroj je vhodný pro montážní, údržbářské a opravárenské práce ve výrobních nebo opravárenských dílnách, a také na staveništích.

Stroj se vyznačuje zabudovaným podavačem svařovacího drátu, který pojme 200mm  cívky (asi 5 kg). Polaritu lze měnit tak, aby obsluha mohla používat buď plné, nebo plněné elektrody. Přenositelnost, důležitá vlastnost Caddy® Mig C160i, je teď dokonalejší díky jedinečnému a pečlivě navrženému systému manipulace se svařovacím kabelem, což znamená, že Caddy® Mig včetně svařovacích kabelů lze přenášet bezpečně, snadno a efektivně. Nová konstrukce rovněž využívá některé moderní materiály, díky kterým je plášť zdroje lehký, trvanlivý a nárazuvzdorný.

Pozoruhodným rysem nového stroje Caddy® je jeho jednoduchá obsluha. Uživatel pouze nastaví tloušťku tabule v rozmezí 0,5 až 4 mm. Otočný regulátor intenzity ohřevu zajistí, že svary budou mít podle potřeby vyšší nebo nižší teplotu.

Napájení z jednofázového zdroje nebo z mobilního generátoru znamená, že Caddy® Mig 160i lze používat prakticky kdekoliv. Díky velké pozornosti věnované v průběhu navrhování elektrických obvodů kompenzaci účiníku a harmonických Caddy® Mig 160i dodává ze sítě o 30 % vyšší svařovací výkon při stejné hodnotě pojistky. Při 35% pracovním cyklu stroj dodává 150 A/21,5 V a při 100% pracovním cyklu stále dosahuje působivých hodnot 100 A/19 V. Proud lze nastavit v rozsahu 30–160 A a rychlost posuvu spojitého svařovacího drátu lze nastavit v rozmezí 2–11 m/min.

Obsah balení:

zabudovaný hořák 3m

napájecí kabel 3m

plynový hadice 4,5m s rychlospojkou

zemnící kabel se svorkou

jednoduchý ramenní popruh

kompletní příslušenství hořáku pro drát Ø 0,8mm

manuál

cívka drátu OK Autrod 12.51, 0.8 mm - 1kg

Technické parametry:
napájecí napětí [V]: 1 x 230
proudový rozsah [A]: 30 - 160
napětí naprázdno [V]: 60
ED 35% výkon [A]: 150
ED 100% výkon [A]: 100
druh krytí [IP]: 23
rozměry D x Š x V [mm]: 449 x 198 x 347
hmotnost stroje [kg]: 11,4
rychlost posuvu drátu [m/min]: 2 - 11
průměr cívky [mm]: 200
hmotnost cívky [kg]: 5
průměr drátu [mm]: 0,6 - 1,0