Invertorový přístroj pro svařování hliníkových plechů a dalších hliníkových materiálů metodou MIG/MAG je určený pro kvalitní a energeticky úsporné svařování zejména při svařování/opravách hliníkových karosérií, ale i v opravárenství, údržbě, řemeslnických provozech, ve výrobě atd.

Vyznačuje se následující charakteristikou:

Invertorová technika (IGBT) znamená oproti klasické zřetelně vyšší výkon, vyšší dovolené zatížení při nízké spotřebě proudu. Svařování v ochranné atmosféře MIG/MAG (ocel - drát Ø 0,6 až 1,2 mm, nerezová ocel - drát Ø 0,6 až 1,2 mm, hliník - drát Ø 0,8 až 1,2 mm, měď - drát Ø 0,6 až 1,4 mm), a to plynule i bodově/intervalově. 10 regulačních rozsahů napětí, systém pro modulaci šířkou impulsů (Pulse Width Modulation), arc-regulace, elektronická vazba rychlosti posuvu drátu atd. Regulace času spotování a mezer sváru ulehčuje práci svařujícího, jeho ruky i zápěstí, dobrou stabilitu oblouku ocení zejména svářeči, kteří nemají dlouhou praxi.

 

Unikátní systém automatické kontroly výstupního proudu. Jednoduchá obsluha s využitím multifunkčního, barevného, digitálního LCD displeje, na kterém se zobrazují všechny parametry, pokroková řídící technologie DSP, snadná volba svařovacího režimu pro různé materiály (ocel, nerezová ocel, hliník, měď, nikl apod.), možnost ukládání svařovacích parametrů. Duální čtyřkladkový, precizní mechanismus posuvu drátu. Inventor má kvalitní podvozek se 2 většími a 2 menšími kolečky, opatřenými brzdou.

 

Dodává se s víceúčelovým hořákem délky 3 m pro ocel, hořákem pro hliník, kostřicím kabelem, regulátorem plynu a dalším příslušenstvím.

 

Technické parametry:

napájení: 400 V nebo 230 V/50 Hz
příkon: 10,5 kVA
svařovací proud: 35 -310 A
napětí bez zatížení: 50 V
DZ
100 %: 220 A
65 %: 310 A
třída izolace: F
průměr svařovacího drátu : 0,6 mm / 1,4 mm 
rozměry (dxšxv): 930x350x830 mm
hmotnost: 92 kg