Hydraulický štípač Scheppach HL 1500 s mohutným tlakem 15 t je špičkový model ideální pro velmi náročné uživatele. S lehkostí si poradí s poleny až do délky 135 cm. Ocelové plechy jsou tloušťce až 7 mm, což je v tomto segmentu unikátní a dovoluje tak štípání i velmi tvrdých druhů dřeva bez rizika deformace stroje. Špičkový model ideální pro velmi náročné uživatele. Budete překvapeni, s jakou lehkostí si poradí s jakýmkoliv typem dřeva, a to až do délky 135 cm. Systém VARIO umožňuje nastavit dráhu chodu pístu dle délky polena a uspořit tak při práci nezanedbatelné množství času i elektrické energie.

Výhody konstrukce hydraulického štípače HL 1500

Mohutný tlak 15 tun má základ v nové konstrukci stroje, na které byly použity ocelové plechy o tloušťce až 7 mm, což je v tomto segmentu naprosto unikátní. Díky tomu má stroj delší životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání velmi tvrdých druhů dřeva. Protože se u tohoto štípače předpokládá práce i s velmi těžkými poleny, je stroj vybaven extrémně nízkou základnou, díky které nemusíte zvedat těžká polena do výšky. Pro kratší polena je stroj vybaven sklápěcím stolkem a pro ještě menší špalky je tu i další odnímací pracovní stůl.

Bezpečnost práce

Propracovaný bezpečnostní systém splňuje i ty nejpřísnější německé normy a téměř vylučuje možnost nechtěného spuštění stroje. Obouruční systém spouštění stroje zaručuje, že vaše paže budou vždy v bezpečné vzdálenosti od pracovní dráhy štípacího klínu. Velká kola a transportní madlo usnadňují manipulaci s celým strojem.

 

Ke štípači je přidělen zdarma čtyřramenný klín (v hodnotě 1399,- Kč), který výborně poslouží na dělení silnějších polen.

 

Technické parametry:

Přípojka motoru: 400 V

Výkon motoru: 4,1 kW

Štípací tlak: 15 t

Max. délka/průměr štípaného dřeva: 135/40 cm

Hmotnost: 220 kg

Počet otáček: 1 450 ot/min.

Délka polena: 59 / 88 / 135 cm

Rozměry stroje: 860/550/1110 – 1650 mm

Výška štípacího stolu: 70 / 550 / 820 mm

Rozměr štípacího stolu: 400×330 mm

Olejová náplň: cca 8 l