Čerpadlo do sudu 250W je při dnešních cenách stočného ideálním pomocníkem při odčerpávání, či přečerpávání dešťové vody, uskladněné např. v sudu na dešťovou vodu, jímce, nebo nádrži a to až do teploty 35°C. Čerpadlo na dešťovou vodu 250 W je však vhodné i pro zavlažování zahrady, díky nerezové ohebné trubce, uzavíratelnému kohoutu, zakončeném vnějším výstupním adaptérem ¾“ (19mm) lze bez problému připojit zahradní hadici. Čerpadlo do sudu 250 W umožňuje bezpečné zavěšení čerpadla za okraj sudu, či nádrže.

Čerpadlo do sudu 250W se k síti připojuje pomocí integrovaného 10 metrového, 3 vodičového kabelu s pryžovým pláštěm a s ochranným kontaktem ve vidlici, přičemž průřez jednotlivých vodičů činí 1,5 mm². Čerpadlo na dešťovou vodu 250W disponuje plovákovým spínačem, který zajišťuje automatické zapnutí či vypnutí čerpadla v závislosti na výšce hladiny vody, tu lze snadno regulovat díky nastavitelnému držáku v rukojeti sudového čerpadla. Plášť oběhového čerpadla 250W PROTECO je vyroben z vysoce odolného ABS plastu. Spolehlivý a hlavně hospodárný provoz čerpadla do sudu PROTECO zajišťuje výkonný, bezúdržbový asynchronní motor o výkonu 250W, který je sestavou těsnění hermeticky oddělen od sací komory a nehrozí tak k případnému nežádoucímu vniknutí vody do elektroinstalace.

Čerpadlo do sudu 250W disponuje vyjímatelným filtrem, chránící čerpadlo před vniknutím a zanesením nečistotami. Integrovaný tepelný ochranný spínač chrání čerpadlo před přetížením.