Pístový kompresor Airstar 853/100. Řada pístových kompresorů Airstar nabízí kvalitní kompresory s osvědčeným pohonem pomocí klínového řemene a dvouválcovým výkonným agregátem z AL slitiny pro náročné uživatele.
Dvouválcové výkonné hliníkové agregáty s ocelovými pouzdry válců. Velké kolo větráku a vedení vzduchu zajišťují optimální chlazení.

Kvalitní elektromotor s vysokým kroutícím momentem je chráněný motorovým jističem před přehřátím a přetížením. Chladič s velkoplošnými chladicími lamelami zajišťuje nízkou teplotu na vstupu do tlakové nádoby a snižuje tak tvorbu kondenzátu. Vzduchem plněné pneumatiky a říditelný podvozek s brzdou. Stabilní řiditelný podvozek s parkovací brzdou ve spojení s velkými koly a pneumatikami plněnými vzduchem umožňuje pohodlnou přepravu (kompresor se za jízdy nemusí nadzvedávat).

Tlaková nádoba chráněná práškovou barvou
Záruka 10 let na prorezivění tlakové nádoby
Dvoustupňově pracující dvou­válcový výkonný agregát
Mimořádně nízké otáčky zajišťují nižší opotřebení, a tedy delší životnost.
Chladič s velkoplošnými chladicími lamelami zajišťuje nízkou teplotu na vstupu do tlakové nádoby, a snižují tak tvorbu kondenzátu.

Technické parametry:
Kompresní systém HOS

Maximální průtok 850 l/min

Plnící výkon cca 680 l/min.

Maximální tlak 10 bar

Objem tlakové nádoby 100 l

Válce/stupně 2/2

Otáčky 1240 ot./min

Příkon 5500 W

Elektrické připojení 400 V

Rozměry (š × v × h) 1080 × 970 × 500 mm

Hmotnost 112 kg

Hladina akustického tlaku LPA (4 m) 95 dB(A)

Rozsah dodávky:
Řiditelný podvozek s parkovací brzdou
Regulátor tlaku s filtrem
Kvalitní jednoruční rychlospojka
Automatický tlakový spínač CONDOR
Pružné pancéřové vedení
Ergonomické držadlo s gumovou rukojetí
Přepravní držadlo na tlakové nádobě
Velká kola s PU pěny

Kompresory jsou výkonná a kvalitní zařízení, při jejichž výrobě je uplatňován systém řízení kvality ISO 9001. Každý kompresor je před expedicí testován na zkušební stolici. Výběr kompresoru je především ovlivněn požadovaným množstvím odebíraného vzduchu a pracovním tlakem připojeného spotřebiče.