Pásová pila Scheppach BASA 3

Toužíte po nové profesionální pásové pile, která už získala mnoho ocenění? Pak je pásová pila Scheppach BASA 3 pro Vás tou správnou volbou! Stroj disponuje většinou jedinečných technologických řešení z celé řady BASA a nabízí tak  mnohem více, než její konkurenti ve třídě.

Uživatelé si okamžitě oblíbí precizní vedení pilového pásu na třech kalených heavy-duty válečkách, které je vedeno jak nad, tak i pod stolem. Pás je umístěn na rozsáhlém, broušeném a speciálně centrovaném a kole, které je potaženo gumovým povrchem. Budete si chtít sami nastavovat rychlost? Unikátní systém Vario Drive Vám nastavení rychlosti umožní. Horní část držáku pilového pásu je možno nastavit zase výškově, a to díky otáčení ovládacího kolečka. Potřebujete rychle a jednodušet vyměnit pás? Pak Vás jistě potěší, že pás můžete bleskově vyměnit díky jednoduchému mechanizmu s rychloupínací pákou.

Masívní stolek byl vyroben z litiny a smíme jej naklápět v rozmezí -8° až +45°. Záleží vám na tom, aby jste mohli obrobek po stolku přesně posouvat? Tohle nebude žádný problém, neboť díky speciální úpravě povrchu stolku se značně snižuje tření, takže obrobek po něm můžete naprosto přesně posouvat. Stolek tak dodává dostatečnou podporu pro obrobek.

Pásová pila rovněž disponuje velmi přesným pravítkem, které má z důvodu lepší čitelnosti měřítka zvětšovací sklo a můžeme jej upevnit z obou stran pilového pásu.

Pila se vyznačuje i vynikajícími hodnotami řezné výšky a šířky, které dosahují 205 mm a 306 mm. Pásová pila je dále vybavena konektorem pro připojení odsavače pilin a robustním stojanem s kolečky a výsuvnou pákou pro snadný transport. Na výběr je jak varianta na 230 V, tak i na 400 V.


Technické parametry:
Délka pásu  (mm): 2360
Nastavení sklonu  (°): -8/45
Průměr kola setrvačníku  (mm): 315
Průměr odsávací přípojky  (mm): 100
Příkon  (W): 700
Rozměr stolu  (mm): 548x400
Rychlost pásu  (m/min): 370-750
Řezná šířka  (mm): 306
Řezná výška  (mm): 205
Šířka pilového pásu  (mm): 3-15
Typ motoru: 400 V, 50 Hz