Nabíjecí stanice GYS GYSFLASH 30-12HF

Invertorová automatická nabíječka klasických, gelových, AGM baterií atd. 12 V (10-400 Ah) s extrémně nízkou hmotností, vysokou technickou úrovní a snadným, intuitivním ovládáním. Je koncipována na bázi vysokofrekvenční invertorové technologie. Výhodou je mikroprocesorem řízené nabíjení (100 %) i nejnovějších druhů startovacích baterií (vč. gelových, AGM atd.) Specificky upravený nabíjecí proud optimalizuje životnost baterie, zaručuje ochranu elektronických komponentů proti přepětí a přetížení. Nabíjecí proces je rychlejší než u klasických nabíječek.

5 módů:

Nabíjení: všechny běžné druhy baterií 12 V (10 Ah až 400 Ah)

Diagnostický modus: nabíječka umožňuje během prováděné diagnostiky napájení (13,5 V) veškerých elektronických zařízení až do 30 A (chlazení motoru, elektrické ovládání oken, palubní elektronika atd.) při vypnutém/neběžícím motoru. Diag + : nastavit lze diagnostické napětí v rozmezí 12 V až 14,8 V.

Modus showroom: u vozidla stojícího s vypnutým motorem ve výstavním prostoru umožňuje proudovou kompenzaci během předvádění různých funkcí (ovládání oken, topení, nastavení vnějších zrcátek apod.) konstantním proudem až do 30 A při nastavitelném napětí 12 V až 14,8 V.

Modus výměny baterie: nabíječka zajišťuje stabilní elektrické napájení (12,9 V), např. jako záložní zdroj pro napájení palubní sítě po dobu vymontované/odpojené baterie vozidla, aby nedošlo ke ztrátě parametrů uložených v paměti elektronických komponentů.

Modus proudového napájení: nabíječka může sloužit jako výkonný zdroj stejnosměrného napětí, kdy napětí a proud jsou regulovatelné (2-30 V/2-30 A)


Zvláštní funkce:
automatický nový start (po přerušení napětí)
kontrola a kalibrace kabelů
blokovací mechanismus v módu Showroom (zabraňuje riziku vybití baterie - optimální např. pro vozidla v showroomech, v garážích apod.)
možnost zjednodušeného nabíjení v módu Easy
automatický modus SOS Recovery pro sulfatované baterie, umožňující oživení a znovunabití baterií, u kterých již začal proces sulfatace článků
ochrana proti zkratu a přepólování
žádné vnější větrání, žádné vniknutí prachu z tohoto důvodu
malé, optimalizované rozměry s výškou 105 mm, umožňující používání nabíječky pod vozidlem
vysoká provozní spolehlivost a životnost

V ceně nabíječky:

nabíjecí kabely 2 x 2,5m / 6 mm2

Technické parametry:

Napájecí napětí: 50/60hz 230 V
Kapacita autobaterie pro nabíjení (Ah): 10-400 Ah
Nabíjecí proud (A) - maximální: 30 A při 100% zatížení nabíječky
Napětí autobaterie: 12V
Výkon nabíječky pro nabíjení: 500 W
Hmotnost nabíječky: 3,8 kg
Rozměry (cm): 30x29,5x10,5(výška) cm
Pojistka: 40 A
SOS regenerační nabíjecí program: ANO
Třída krytí: IP 21