Mnozí výrobci automobilů doporučují výměnu kapaliny v posilovačích řízení po ujetí určitého počtu kilometrů nebo po určité době. I tyto speciální kapaliny podléhají opotřebení. Jejich výměna může předejít nadměrnému opotřebení součástí řízení, ztíženému ovládání řízení, například při nízkých venkovních teplotách atd. V praxi se setkáváme s tím, že k vypuštění kapaliny z posilovače řízení je nutné rozpojit jinak uzavřený systém a kapalina pak vytéká nekontrolovatelně, znečišťuje motorový prostor a také dílnu.

Velmi snadnou výměnu kapaliny v posilovačích řízení lze provést pomocí pojízdného přístroje GD-622A. Přístroj se skládá z pojízdné skříně se zásobníky pro opotřebený i nový olej, pneumatické části a ovládacího pultu v horní části.

Součástí dodávky je příslušenství, které tvoří připojovací a propojovací adaptéry, tlakové hadice a těsnicí kroužky.

Přístroj se při provádění výměny oleje napojuje jednak na kompresor a také na zásobní nádržku oleje posilovače. K tomu slouží speciální připojovací hadice. Ovládání přístroje se provádí manuálně, je však snadné. Výměnu oleje podle předpisu výrobců lze provést velmi kvalitně, bez námahy, při zachování nezbytné čistoty. 

Technické parametry:
Pracovní tlak: 4,8 až 6,2 bar
Rozměry: 435x370x1015 mm
Hmotnost: 40 kg