Jedno z nejprodávanějších elektrických topidel - ohřívač Master B3,3 EPB s výkonem 3,3 kW je nejsilnější elektrický přímotop s připojením do běžné 230 V zásuvky. Konstrukce přístroje je robustní a má dlouhou životnost. Přímotop Master B3,3 EPB najde uplatnění při vytápění malých i středně velkých prostorů.

Výhodou je, že při provozu el. přímotopu nevzniká zápach ani kouř, topidlo nespotřebovává kyslík a má nízkou hlučnost. Topné prvky ohřívače Master B3,3 EPB  jsou z nerezu, motor je vybaven tepelnou ochranu s termostatem proti přehřátí. Jednoduché ruční ovládání topidla Master B3,3 EPB dává možnost jej připojit na zásuvkové spínací hodiny.

Výkon přímotopu Master B2 EPB lze nastavit přepínačem, který má 4 polohy: 

vypnuto / ventilátor / poloviční výkon (1,65 kW) / plný výkon (3,33 kW)

Topidlo Master B3,3 EPB má vestavěný prostorový termostat, který zapne ohřev při poklesu pod nastavenou teplotu. Rozdíl mezi topidly Master řady EPB a ECA je v dochlazováním topné spirály - po vypnutí topení zůstává ventilátor ohřívačů EPB zapnutý do té doby, dokud topné spirály zcela nevychladnou. Pro tento teplomet je třeba mít jističe 24 A nebo více, nebo 16 A samostatný jistič.


Technické parametry:

Napětí: 230 V
Hmotnost: 5,1 kg
Průtok vzduchu: 510 m3/hod
Max. příkon proudu: 14,5 A
Výkon topení: 1,65–3,3 kW
Rozsah teplot: 5–35 °C
Barva: žlutá
Rozměry (d x š x v): 260 x 260 x 420 mm
Termostat: Ano