Tato akumulátorová travní sekačka má moderní výkonný a bezúdržbový motor PowerMax. Nejpohodlnější cesta údržby vaší zahrady - vysoký výkon, snadné startování, tichý chod, žádné emise ani otravný kabel, žádný spotřební materiál (olej, benzín, svíčky, filtry apod.). Šasi a výhozový tunel optimalizován pro výborný sběr trávy. Sekačka má komfortní centrální nastavení výšky, ergonomickou protiskluzovou rukojeť s indikací stavu baterie v zorném poli a snadné sklopení řídítek pro úsporu místa při skladování nebo převozu.

Dále má tato aku sekačka objemný celoplastový koš s indikací naplnění, madlo pro pohodlné přenášení a šasi z odolného polymeru. Nechybí ani bezpečnostní klíček proti nechtěnému spuštění stroje. Možno kombinovat s jakoukoliv baterií a nabíječkou Riwall. 2 roky plná záruka na baterii - v případě problému bude automaticky vyměněna za novou. Stroj bezpečně prošel všemi zkouškami německé prestižní zkušební organizace TÜV.

Baterie a nabíječka nejsou součástí dodávky!

PowerMax technology:

Nejnovější bezuhlíková technologie motorů přináší sílu, která byla dříve vyhrazena pouze benzínovým stojům. Oproti nim ale přináší řadu výhod – snadné startování, žádná údržba, žádné náklady na spotřební materiál (benzín, olej, filtry svíčky, apod.), tichý chod a nulové emise.

Princip: stator je umístěný na vnější straně motoru a rotor opatřený permanentními magnety se otáčí uvnitř. Díky tomu nejsou cívky tolik namáhány, odpadá brzdný efekt uhlíků a stejně tak nadměrná produkce tepla, ionizujících jisker i nebezpečí selhání konstrukce. Navíc je výrazně snadnější cívky motoru chladit, jejich umístění umožňuje celý motor zapouzdřit, teplo odvádět z jeho povrchu a vyhnout se zanášení celé sestavy včetně ložisek. Celá konstrukce je jednodušší a lehčí než klasický uhlíkový elektromotor.

Elektronická kontrola: síla, která otáčí hřídelí je kontrolována elektronicky. Díky tomu motor odebírá pouze tolik energie, kolik při daném zatížení potřebuje a navíc udržuje konstantní točivý moment. Máte tak stejně síly při malých i vysokých otáčkách a výdrž baterie se výrazně prodlužuje.

Vyšší účinnost motoru: vyšší otáčky motoru PowerMax, méně pohyblivých součástí, absence tření způsobená uhlíky a výrazně nižší zahřívání mají za následek navýšení výkonu oproti klasickým elektromotorům o 30 až 55%. Máte tak sílu, na kterou jste byli zvyklí jen u nejsilnějších elektrických nebo benzínových strojů.

Více komfortu: díky nové technologii bez uhlíků jsou motory PowerMax tišší než klasické elektromotory a mají až o 70% méně škodlivých vibrací. Práce se tak stává velmi pohodlná a příjemná.

Delší životnost: motory PowerMax jsou prakticky bezúdržbové a díky moderní bezuhlíkové koncepci a možnostem zapouzdření jsou velmi odolné jak proti rázům, které při práci se zahradní technikou běžně nastávají, tak proti vniknutí prachu apod. Jejich životnost je tak téměř dvojnásobná v porovnání s klasickými uhlíkovými motory.

Technické parametry :

Záběr (cm): 37
Typ akumulátoru: lithium-iontový 40 V
Objem koše (l): 40
Průměr kol (mm): 150/180
Typ motoru: aku 40 V, bezuhlíkový, PowerMax
Nastavení výšky sečení: central, 5 pozic
Výška sečení (mm): 25-75
Výdrž na jedno nabití: 25/50/70 min (dle baterie)
Pojezd: Ne
Podvozek: PP
Plně složitelná ergon. řidítka: Ano
Hmotnost (Kg): 15.50

Set obsahuje:
  • 1x Akumulátorová travní sekačka 40 V RALM 3740i
  • 1x RAB 440 - baterie 40 V (4 Ah)
  • 1x RAC 540 - nabíječka 40 V (rychlá)