ALFIN 220 AC/DC jsou jednofázové invertorové (IGBT) generátory stejnosměrného (DC) svařovacího proudu. Tyto svařovací stroje patří do nové generace invertorových svařovacích strojů ALFIN. Tato špičková technologie umožňuje maximální a efektivní využití širokého potenciálu strojů při svařování nerezových a jiných ocelí, neželezných kovů metodu TIG nebo MMA. Set obsahuje chladící jednotku CS CU05, Hořák Abitig 20 4 metry. Stroje ALFIN AC/DC jsou určeny pro specializované svářecí provozy se širokou škálou svařovacích prací. Výbavou jsou určené především pro svařování metodou TIG.

Funkce:
předfuk a dofuk ochranného plynu

náběh proudu (Slope Up) a doběh proudu (Slope Down)
Bilevel umožňuje přechod mezi dvěma nastavenými svařovacími proudy v průběhu svařování
režim pulzního svařování s širokými možnostmi nastavení jednotlivých parametrů
koncový proud
HF vysokofrekvenční zapalování
režim ovládání 2 a 4 takt
paměť nastavených hodnot (HOLD) uložených i po vypnutí stroje

Pro ALFIN 220 AC/DC navíc:
synergický mód pro TIG puls svařování frekvence pulsu, horní čas a spodní proud je nastavován automaticky v závislosti na velikosti svař. proudu
50 paměťových míst pro uložení uživatelských programů

Pro svařování metodou MMA jsou stroje vybaveny funkcemi HOT START, ARC FORCE a ANTISTICK.

OCHRANA:
Stroje řady ALFIN jsou vybaveny moderní integrovanou ochranou proti přepětí. Nepostradatelnou součástí ochranné výbavy strojů je tepelné čidlo, které chrání výkonnou část stroje před přehřátím.


Set obsahuje chladící jednotku CS CU05, Hořák Abitig 20 4 metry.

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

Ke strojům ALFIN AC/DC nabízíme celou řadu doplňků jako jsou svařovací kabely, dálkové ovládání, svařovací hořáky renomovaných evropských značek, manipulační vozík, prvky montážní sady a další. Ke strojům je možné připojit jednotku pro chlazení kapalinou chlazených hořáků. Spolu se svařovacími stroji ALFIN získává zákazník spolu s moderním a výkonným pomocníkem současně i vysoký standard služeb poskytovaných společností ALFA IN.

Technické parametry:
Metoda TIG/MMA
Síťové napětí 1x230V V/Hz
Svařovací proud (DZ=100%) I2/U2 160/120 A/V
Třída izolace: H
Krytí: IP23
Norma: EN 60974-1
Rozměry: 230 x 460 x 325 mm
Hmotnost: 18 kg