Skleníky řady IDA jsou zařazeny do kategorie PREMIUM - skleník je vyrobený značkovým výrobcem z Velké Británie. Skleník je vyrobený z eloxovaných hliníkových profilů, prosklení je z kaleného matného zahrádkářského skla síly 4 mm. Matné sklo výrazně snižuje přehřívání prostoru uvnitř během letních měsíců a současně zajišťuje dostatečnou světelnou propustnost. Kalená verze skla zajišťuje jeho naprostou bezpečnost - v případě rozbití se skleněná výplň roztříští na tisíce malých kousků, což zabrání případnému vážnému zranění. To je velmi důležitá vlastnost skleníku, kterou ocení především rodiče malých dětí pobíhajících po zahradě. Prosklení je do hliníkových profilů kotveno pomocí ocelových sponek.

Uchycení skla - systém Clips

Smluvní záruka 15 let na AL konstrukci

Konstrukce skleníku je kovově stříbrná (eloxovaný hliník).

Skleník je vybaven jednokřídlými dveřmi (61 x 151 cm), AL profily, prosklením, 1 střešním ventilačním okénkem s manuálním otevíráním, veškerým spojovacím materiálem. Skleník lze postavit buď na zděnou podezdívku (pak není nutné dokupovat základnu z pozinkovaného plechu) nebo na základnu z pozinkovaného plechu (nutno dokoupit). Při stavbě bez zděné podezdívky dokoupení základny určitě doporučujeme. Ke skleníku je možné dokoupit řadu nadstandardního příslušenství - poličky, regály, teploměry, vlhkoměry, zavlažovací zařízení, elektrické odporové vytápění půdy.
Skleník dodáváme jako stavebnici s podrobným montážním návodem. Baleno v papírovém kartonu.
Upozornění:
1) Pokud máte v úmyslu stavbu zděné nebo betonové podezdívky, tak ji stavte až po zakoupení skleníku a po montáži ocelové základny (nebo konstrukce skleníku). Uváděné rozměry skleníku jsou max vnější rozměry skleníku a nemohou být použity pro vyměření a stavbu podezdívky.

2) V případě používání přírodních hnojiv (koňský / kravský hnůj, slepičince, apod.), umělých hnojiv, pesticidů, herbicidů a jiných chemikálií může po delší nebo i kratší době docházet ke korozi ocelových dílů skleníku (základna, šrouby, apod.).

3) Do tohoto modelu skleníku není možné namontovat automatický otvírač okna.

Technické parametry:
Kategorie : Hliníkové skleníky
Hmotnost : 59kg
Barva : stříbrná
Stř. okna : 1x
Zastavěná plocha : 0.9m2
Šířka (vnější) : 0.69m
Délka (vnější) : 1.31m
Výška (vnější) : 1.84m
Dveře : jednokřídlé posuvné
Šířka dveří : 0.61m
Výška dveří : 1.51m
Ukotvení prosklení : ocelové sponky
Materiál konstrukce : eloxovaný hliník
Materiál prosklení : kalené matné sklo 4 mm
Záruka na konstrukci : 15 let na vybrané vlastnosti AL konstrukce
Výrobce : Vitavia Garden
Základna přibalena : ne